Trenuj ze smartfonem – najlepsze aplikacje do ćwiczeń

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Które spośród dostępnych aplikacji do ćwiczeń ze smartfonem są najlepsze? Jakie możliwości dają swoim użytkownikom? W ostatnich latach dostępność takich programów bardzo się zwiększyła. Oto kilka aplikacji, którym warto przyjrzeć się bliżej. 

7 Minutowe Cwiczenia

Aplikacja dostępna na Androidzie i iOS-ie. Pomaga użytkownikom przeprowadzić trening obwodowy o zwiększonej intensywności. Jest więc doskonałym pomysłem dla osób, które ogólnie chcą wzmocnić swoje ciało. Szczególnie mocny nacisk kładzie się w tym przypadku na ćwiczenie kondycji.

Jak działa aplikacja?

We współpracy z nią realizujemy plan treningowy, który składa się z 12 ćwiczeń. Każde z nich wykonywane jest przez pół minuty. Pomiędzy kolejnymi sekwencjami następują przerwy trwające 10 s. Stąd też nazwa – ‘’7 Minutowe Cwiczenia’’. Zaletą tego programu jest fakt, że zalecane ćwiczenia nie wymagają dodatkowego sprzętu. Można więc robić je wszędzie, korzystając z pomocy aplikacji.

FitOn: Fitness Workout Plans

Jest to aplikacja przeznaczona zarówno na Androida, jak i iOS-a. W tym przypadku oferta jest jednak bardzo rozbudowana. Udostępnione są treningi głosowe i wideo. Możemy też wybierać spośród różnych rodzajów zajęć. Można zdecydować się na trening siłowy, cardio, pilates czy jogę. Możemy również śledzić własne postępy i porównywać je z progresem występującym u naszych przyjaciół, co bez wątpienia motywuje do wykonywania dalszych ćwiczeń.

Workout Trainer

Aplikacja z wersją audio, ale też filmami i zdjęciami. Pozwala na ćwiczenie każdej grupy mięśni. Możemy dostosować do swoich możliwości poziom trudności. Dostępna jest też opcja dostosowania długości takich ćwiczeń.

Sześciopak w 30 dni

Marzenie o sześciopaku na brzuchu jest bliższe spełnienia, niż kiedykolwiek – wszystko dzięki aplikacji ‘’Sześciopak w 30 dni’’. Trening opiera się na 10 minutach ćwiczeń dziennie z wykorzystaniem 5 najbardziej obiecujących ćwiczeń. Jednocześnie kładzie się tu nacisk na dietę. Bez niej osiągnięcie celu w krótkim czasie może być bardzo trudne.

GymRun

Aplikacja będąca czymś w rodzaju nowoczesnego dziennika do zapisywania postępów w różnych dziedzinach. Dedykowana jest jednak przede wszystkim osobom ćwiczącym na siłowni i tam też sprawdza się najlepiej. Tym, co stanowi o jej zaletach, jest prostota i duży wybór ćwiczeń. Sami możemy tu tworzyć plany i wyliczać statystyki.

Fitness kobiet – ćwiczenia dla kobiet

Aplikacja dedykowana paniom. Ceniona jest za przejrzystość i przystępny sposób udzielania instrukcji do ćwiczeń. Wybiera się tu partię ciała, którą chcemy wyćwiczyć. Aplikacja sama podpowiada cykle treningowe, które możliwie najszybciej doprowadzą do upragnionego celu.

Fitatu

Ważnym elementem treningu jest też zdrowe odżywianie i liczenie kalorii. Właśnie w tym pomaga aplikacja “Fitatu”. Również w tym przypadku mamy do czynienia z rodzimą aplikacją. Zmiana stylu życia i odżywiania nie jest tu oparta na radykalnych i groźnych dla zdrowia działaniach, ale przeprowadza się ją stopniowo. Aplikacja pomaga schudnąć w zdrowy sposób.

Fitnoteq

W tym przypadku mamy do czynienia z polską aplikacją. Doceniana jest ona za dostęp do bogatej bazy treningów, które podzielone są na różne poziomy. W zależności od naszego doświadczenia i umiejętności możemy operować na poziomach łatwym, średnim i trudnym. Bardzo istotne jest to, że otrzymujemy tu instruktaż prowadzony przez profesjonalnych trenerów – możemy więc korygować i udoskonalać technikę wykonywanych ćwiczeń. Aplikacja umożliwia przesłanie obrazu na telewizor. Dzięki temu ćwiczenie w domowych warunkach jest komfortowe.

Zdjęcie główne: Carol Magalhães/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola komunikacji w osiąganiu sukcesów przez drużyny sportowe
Rola komunikacji w osiąganiu sukcesów przez drużyny sportowe
Poznaj znaczenie komunikacji w drużynach sportowych, jak wpływa na osiągnięcia i dlaczego jest kluczem do sukcesu.
Co możesz zrobić, aby mieć więcej energii
Co możesz zrobić, aby mieć więcej energii
Okres jesienno-zimowy to często czas, w którym na co dzień brakuje nam energii do działania. Jak poprawić swoje samopoczucie i prawidłowo zadbać o odpowiedni poziom siły do pracy? 
Zabezpiecz swoje konto na Instagramie! Podpowiadamy jak
Zabezpiecz swoje konto na Instagramie! Podpowiadamy jak
Instagram to łatwy sposób na dzielenie się przefiltrowanymi migawkami z najważniejszych momentów życia. Umożliwia też prostą wymianę wiadomości.
Ostatnie wpisy